O projektu

ST:Diplomacy je projekt fanouškovského seriálu z prostředí světa Star Trek. Příběh se odehrává na počátku 70. let 24. století, kdy Spojená Federace Planet, jejíž součástí je v této budoucnosti i planeta Země, je ve válce s mocným uskupením Dominion. Zde vyplouvá naše diplomatická loď U.S.S. Masaryk, aby všemi prostředky dosahovala potřebných dohod a kompromisů, nutných k přečkání této nelehké doby.

Koncept je pojatý jako konverzační politická satira, vzdávající hold bristkým sitcomům, jako například „Jistě, pane ministře“. Délka jednotlivých epizod je v souladu s rozsahem výchozích děl do 20 minut.

Celá myšlenka vznikla v létě 2013. Na základě předchozích zkušeností s náročností postprodukce bylo rozhodnuto natáčet celý seriál v reálných kulisách. Na konci roku 2014 byly nalezeny a pronajaty vhodné prostory a v průběhu 2015 probíhá stavba kulis (můstek hvězdné lodi, kapitánova pracovna a další). Paralelně dochází k přípravám samotného natáčení, jako je zejména šití kostýmů, výroba masek, stejně jako herecké zkoušky.

Další informace budete (snad) postupně nacházet na těchto stránkách. Zůstaňte naladěni na vlně STD.

 

kapitán Alekos Pargimeos

Zkušený vyjednavač a brilantní diplomat, který je na domácí půdě kdekoli je potřeba trpělivému naslouchání, kompromisu a dohodě. Sílu Spojené federace planet vidí právě v její rozmanitosti a schopnosti kooperovat. V případě nutnosti je schopen mnoha intrik i špinavých metod v zájmu „vyššího dobra“ a záchrany většiny. V záležitostech flotily je však nejistý a často ustupuje komandéru Laverně.

 

komandér Laverna

Jednička kapitána Pargimea, která je však více oddaná lodi a flotile, než jemu. Upřednostňuje bezpečnostní a flotilní cíle před diplomatickými, často tak vstupuje do konfliktu s kapitánem, zvláště, když se jí zdají jeho metody pochybné. Je lepším důstojníkem, více se vyzná ve velení lodi a dobře si to uvědomuje. Ve službě je pro ní důležitá morální hodnota jejích činů, věří ve vyšší ideály. Má ráda vojenskou historii a je skvělým stratégem.